BASIILIK (ÖKO) MAHEKASVATATUD - KUIVATATUD ja JAHVATATUD

BASIILIK (ÖKO) MAHEKASVATATUD - KUIVATATUD ja JAHVATATUD
Tootekood: 71
Saadavus: Laos
Hind: 2.03€
KM-ta: 1.66€
* Võimalikud valikud:

Basiilik on üks maailma tuntumaid maitsetaimi. Lisaks hõrgule maitsele on sel ka palju tervisele kasulikke omadusi.

Basiilik on eelkõige tuttav itaaliapärastest roogadest ja kuulub Vahemere-äärsete riikide toidulaua maitsestajate hulka. Seal on basiilikut kasutatud ka ravimtaimena, peamiselt seedimise edendamiseks, spasmide leevendamiseks ja vannivette lisatult ergutamiseks. Basiilikut võib tänapäeval leida hingamisteede haiguste ravimiseks mõeldud mikstuuride ja siirupite (nt Broncholytin) koosseisus

Peamiseks basiiliku trumbiks on taime eeterlike õlide komponendiks olev eugenool, mille toimet põletikuliste haiguste vastu on kinnitanud mitmed uuringud. Kasulik on ka antioksüdant beetakaroteen, mille suurepäraseks looduslikuks allikaks see maitsetaim on. Beetakaroteen tugevdab ja soodustab immuunsüsteemi tööd ning väldib veresoonte kahjustumist vabade radikaalide hävitamise käigus. Lisaks leidub taimes unikaalseid flavonoide, mille ülesandeks on kaitsta rakke ja kromosoome oksüdeerumise tagajärjel tekkinud kahjustuste eest.

Samuti sisaldab basiilik arvestatava koguse  A, B, C ja K vitamiine, mineraalidest rohkem mangaani, vaske, kaltsiumi, rauda, magneesiumi. Veidi ka omega 3 rasvhappeid.

Toode ei sisalda gluteeni ja laktoosi.

Loe basiiliku kasulikest omadustest SIIT

Tervis24.com - Tervis puhtast loodusest @ 2024 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee