JÕHVIKAD (ÖKO) MAHEKASVATATUD KUIVATATUD

JÕHVIKAD (ÖKO) MAHEKASVATATUD KUIVATATUD
Tootekood: 003
Saadavus: Laos
Hind: 9.70€
KM-ta: 8.08€
* Võimalikud valikud:

 
Jõhvikad on hapud –VALE! 
 
Meie kuivatatud jõhvikad on mõnusalt magusad ja sobivad eriti hästi lastele kommi asemel söömiseks. Seda sellepärast, et meie mahekasvatatud jõhvikad on kastetud mahetoodetud suhkruroo mahla sisse ja seejärel piserdatud mahetoodetud päevalilleõliga, et nad säilitaksid oma mõnusa pehmuse ja ei kuivaks kõvaks. See tõeline vitamiinimaius viib keele alla ja on tervisele väga kasulik, sest jõhvikas on üks paremini looduslike vitamiinidega varustatud marju. 
 
Jõhvikas sisaldab palju C vitamiini, samuti B1, B2 ja B3 vitamiine ja beta-karotiini, millest tehakse A vitamiini. Mineraalainetest sisaldab jõhvikas rohkesti kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi. Joodi sisalduse tõttu reguleerib hästi kilpnäärme tööd. Samuti on jõhvikas palju orgaanilisi happeid, mis annavad võime desinfitseerida magu ja soolestikku ning stimuleerida ensüümide teket organismis. Orgaanilised happed pidurdavad haigusi tekitavate bakterite arengut ja tugevdavad rakusüsteemi, tegutsedes tugeva mikroobe hävitava ainena. Jõhvika kasulikkus seisneb ka temas sisalduvates suurtes kogustes tervislikes antioksüdantides polüfenoolides. Polüfenoolidel on väidetavalt vähi-, põletiku- ja diabeedivastased omadused. Antioksüdandid leevendavad ka põletikulisi protsesse ning aeglustavad vananemisprotsesse. 
 
Tänu nende marjade söömisele muutub ka tavaline ravimteraapia efektiivsemaks. Et jõhvikatel on organismist vett väljutav ja mikroobe hävitav toime, on nendest abi neeru-, põie- ja kuseteedehaigetel
 
Pidev marjade söömine aitab ära hoida nakkushaigusi. Kiudainesisalduse tõttu on nad head veresoonte lupjumise profülaktikas. Jõhvikad on kasulikud, kuna tugevdavad südant ja veresoonkonda, muutes inimese arterid pehmemaks ja elastsemaks ja hoides ära trombide teket. Jõhvikate tarbinine mõjub positiivselt keha suurimale arterile ehk aordile. Jõhvikad on soovitatavad kopsutuberkuloosi ravis, kuid võivad leevendada ka liigesehaigusi
 
Meie mahekasvatatud jõhvikad ei ole töödeldud säilitusainetega, ei sisalda mingeid taimekaitsevahendeid ega mürke, tegemist on puhtaimate ja parima kvaliteediga mahekasvatatud supermarjadega. Ei sisalda gluteeni ja laktoosi.
 
Jõhvikad sobivad suurepäraselt ka smuutidesse, müslidesse, magustoitudesse ja küpsetistesse.
Soovitav tarbida ca. 30 grammi päevas.
 
Jõhvikatega vähi vastu, loe SIIT

 

Tervis24.com - Tervis puhtast loodusest @ 2022 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee