MANDLID - (ÖKO) MAHETOODE 3,48 €

MANDLID - (ÖKO) MAHETOODE 3,48 €
Tootekood: 62
Saadavus: Laos
Hind: 3.48€
KM-ta: 2.90€
* Võimalikud valikud:

Meie mahekasvatatud mandlid on äärmiselt toitaineterikkad, sisaldades rohkelt B-rühma vitamiine, E-vitamiini, mineraalaineid ja tervislikke rasvhappeid. Mandlivalk on hästi omastatav ning selles sisaldub täielik aminohapete komplekt. Mandlid on taimsetest toiduainetest üks kõige rikkalikumaid kaltsiumiallikaid, sisaldades  247 mg kaltsiumi 100 g kohta. Veel sisaldavad mandlid rohkelt vaske, mangaani, magneesiumi, fosforit, kaaliumi, rauda ja tsinki.

Mandlid sisaldavad sarnaselt oliividele kõige rohkem omega-9 rasvhappeid. Omega-9 rasvhapped kombinatsioonis mandlites sisalduvate mineraalainete ning E-vitamiiniga on head südamehaiguste ennetamisel ning aitavad kolesteroolitaset langetada.

Lisaks on mandlite puhul teada ka nende vähivastane toime. Vähi puhul on oluline saada toiduga hulgaliselt antioksüdante - mandlid sisaldavad mitmeid flavonoide, ka amügdaliini. Loomkatsetes on tõestatud mandlite roll jämesoolevähi ennetamisel. Lisaks mandlites sisalduvatele antioksüdantidele ja vitamiinidele võib põhjuseks olla ka mandlite kõrge kiudainesisaldus.

Regulaarne mandlite tarbimine tugevdab närve ja toniseerib lihaseid. Sportlaste ja teiste jaoks, kellel on suur füüsiline koormus, on mandlid väga heaks energiaallikaks. Mandlite puhul on saavutatud positiivseid tulemusi ka stressi ja depressiooni puhul ning vaimse ja füüsilise väsimuse korral, sest magneesiumi, kaltsiumi ja kaaliumi tasakaal mandlites aitab säilitada lihastoonust ja ennetada närvilisust.

Tänu mineraalainete sisaldusele on nad ideaalseks toiduks ka rasedatele ning imetavatele emadele, kusjuures on tõestatud isegi mandlite piimaeritust soodustav efekt.

Rikkaliku mineraalide sisalduse tõttu võib mandleid soovitada ka luustiku häirete ja osteoporoosi puhul. Mandlitel on organismile aluseline toime, mis soosib Ca säilitamist kehas. Seepärast on mandlid ideaalseks toiduks osteoporoosihaigetele ja neile, kes kannatavad luude demineralisatsiooni all.

Mahekasvatatud mandlid on puhtad ja ei ole töödeldud säilitusainetega, ei sisalda mingeid taimekaitsevahendeid, mürke, kemikaale, gluteeni ja laktoosi.

Tervis24.com - Tervis puhtast loodusest @ 2023 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee