TŠILLIPIPAR (ÖKO) MAHEKASVATATUD - KUIVATATUD JAHVATATUD

TŠILLIPIPAR (ÖKO) MAHEKASVATATUD - KUIVATATUD JAHVATATUD
Tootekood: 74
Saadavus: Laos
Hind: 3.12€
KM-ta: 2.60€
* Võimalikud valikud:

Soojendavatest toiduainetest on üks tuntumaid tšillipipar.

Tšillipipar kuulub seedetegevust ergutavate ja kaalu langetamist soodustavate toiduainete hulka. Kaalu aitab langetada tšillipipras peituv kapsaitsiin, mis pärsib söögiisu ja vähendab vajadust rasvaste toitude järgi.

Punased tšillipiprad alandavad vere kolesterooli ja triglütseriidide taset ning trombotsüütide agregatsiooni teket. Teisisõnu vähendab see trombide tekkimise riski. Samas aitab see kehal toota fibriini valku, mida on vaja haavade korral kiireks vere hüübimiseks. Piirkondades, kus tšillipipraid kasutatakse igapäevaselt toitudes, on üles märgitud madalamat südameatakkide ja –rabanduste ning kopsuarteri trombide juhtumite arvu. Ajakirjas American Journal of Clinical Nutrition avaldatud uurimus näitab, kuidas tšillipipart sisaldavate toitude tarbimise järel väheneb veresuhkru alandamiseks vajalik kogus insuliini. Vajatav kogus alaneb veelgi rohkem, kui pipar on osaks igapäevasest toitumiskavast. Tšillipipra tarbimine vähendab keha vajadust insuliini toota, mistõttu läheb pankrease toodetud hormoon efektiivsemalt kasutusse. See vähendab omakorda II tüübi diabeeti haigestumise riski.

Tšilli erkpunane värvus annab märku kõrgest beeta-karoteeni sisaldusest. See antioksüdant võib kaitsta vanemas eas tekkivate mäluhäirete ja õppimisvõime languse vastu.

Meestel ei tasu tšillipipart ära põlata, sest uuringute põhjal võib väita, et teatud toimeaine takistab eesnäärmevähi rakkudel paljuneda. Eelpool mainitud kapsaitsiin tõi esile vähirakkude hävinemise olenemata sellest, kas nende kasvu mõjutasid meeshormoonid või mitte

Alates 1912. aastast on kasutusel Wilbur Scoville poolt välja töötatud Scoville skaala, mis mõõdab piparde tulisuse tugevust.

Meie pakutav mahekasvatatud tšillipipar on valitud keskmise tulisusega (13 000), mis on hästi vastuvõetav põhjamaises kliimas.

Toode ei sisalda gluteeni ja laktoosi

Loe rohkem tšillipipra tervislikest omadustest SIIT

Tervis24.com - Tervis puhtast loodusest @ 2023 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee